M I E J S C E    N A    R E K L A M Ę

Forum Prawo Jazdy TopKrak
Testy na prawo jazdy, egzamin, nauka jazdy, jazdy doszkalające - forum prawo jazdy dla kierowców i OSK

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiem jak zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem!
Autor Wiadomość
nihilla

Wysłany: 2009-08-16, 01:26   

Żeby zdać za pierwszym razem, trzeba mieć szczęście- nie oszukujmy się. Wydaje mi się, że liczy się przede wszystkim zachowanie za kierownicą (tj; czy jak auto zgaśnie, to od razu łapiesz za kluczyk i zapalasz by nie torować drogi czy panikujesz; albo czy jesteś spokojny nawet gdy popełnisz błąd- bo w stresie o niego nie trudno, oraz czy je zauważasz, bo to połowa sukcesu).
Wylosowany egzaminator- bo jak będzie chciał oblać, to obleje.
Umiejętności- bo jak popełnisz na prawdę głupią gafę to też będzie musiał postawić negatyw, jego/jej praca.
Dobre wrażenie- lepiej się pomęczyć w jakiejś pseudokoszuli, niż przyjść w koszulce z brokatowym nadrukiem "Sweet Girl", umiejętności to nie doda, ale podkreśli, że egzamin jest dla ciebie ważny- a jak cię widzą, tak cię piszą.

Tyle mądrości ode mnie, jam zdała- ba, za pierwszym razem- należę do szczęśliwców.
btw: ci co zdają kilka razy od razu nie są skreśleni jako kierowcy, ale może nie popadajmy w skrajności- przypadek 9 czy 14 razy powinien skłaniać do zastanowienia

Pozdrawiam.

nihilla

Wysłany: 2009-08-16, 01:27   

Żeby zdać za pierwszym razem, trzeba mieć szczęście- nie oszukujmy się. Wydaje mi się, że liczy się przede wszystkim zachowanie za kierownicą (tj; czy jak auto zgaśnie, to od razu łapiesz za kluczyk i zapalasz by nie torować drogi czy panikujesz; albo czy jesteś spokojny nawet gdy popełnisz błąd- bo w stresie o niego nie trudno, oraz czy je zauważasz, bo to połowa sukcesu).
Umiejętności- bo jak popełnisz na prawdę głupią gafę to też będzie musiał postawić negatyw, jego/jej praca.
Dobre wrażenie- lepiej się pomęczyć w jakiejś pseudokoszuli, niż przyjść w koszulce z brokatowym nadrukiem "Sweet Girl", umiejętności to nie doda, ale podkreśli, że egzamin jest dla ciebie ważny- a jak cię widzą, tak cię piszą.

Tyle mądrości ode mnie, jam zdała- ba, za pierwszym razem- należę do szczęśliwców.
btw: ci co zdają kilka razy od razu nie są skreśleni jako kierowcy, ale może nie popadajmy w skrajności- przypadek 9 czy 14 razy powinien skłaniać do zastanowienia

Pozdrawiam.

nihilla

Wysłany: 2009-08-16, 01:27   

Pozdrawiam.

jacek_dd 

Wysłany: 2009-08-24, 14:26   

Rzeczywiście zdanie egzaminu na prawko zależy głównie od szczęścia a na drugim miejscu są umiejętności . Prawo jazdy mam od 1987 r. (kat.A,B,C) , jeżdżę zawodowo i chciałem sobie dorobić kat. B+E aby móc ciągnąć przyczepę pow. 750 kg. Parę dni temu zdawałem egzamin w Kielcach (pierwszy raz) i też nie zdałem .Plac zaliczyłem idealnie bez poprawek , przyczepa szła tam gdzie powinna .Na mieście (którego nie znam za bardzo) szło też bardzo dobrze lecz okazało się , że przekroczyłem na jednym odcinku prędkość o jakieś 8-10 km/h.Przeniosłem papiery do Krakowa na drugi egzamin ponieważ tu mam bliżej jakieś 30min. jazdy i Kraków znam bardzo dobrze .Zdam jeśli szczęście dopisze :)
Wszystkim zdającym wszystkiego najjjjjj.....!!

texas

Wysłany: 2009-11-13, 17:40   

no zgadzam sie ze trzeba liczyć troche na szczescie ale jak ktoś idzie na egzamin i na tesztch robi 10 albo 4 błędy to już jest żalll. spotkałem sie już z takimi przypadkami na egzaminnie normalnie parsknełem śmiechem xD
pozdrawiam!!!!!

Monika Markowsk 
Dalja

Wysłany: 2009-12-15, 18:50   Re: Wiem jak zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem!

A ja zdawałam dziś egzamin łączony w naszym krakowskim MORDzie z wynikiem pozytywnym i muszę wam powiedzieć, ze nie chce mi się wierzyć po włanym przeżyciu w te bzdury o potworach egzaminatorach. Uważam, ze najpierw trzeba nauczyć się płynnie jeździć, dokupić jazdy po skończonym kursie i wszystko będzie dobrze! Nikt z tych"potworków" nie obleje nikogo przy ogólnym płynnym, dobrym całokształcie, no ale jeżeli na egzamin pcha się ktoś, kto potrzebuje centralnie obniżać lusterka by przypadkiem nie stracić z widoku lini, a nie patrzy na resztę otoczenia to ja pytam co on wogóle tam robi? Nikt nie urodził się wprawnym kierowcom. Jedni mają do tego większe, inni mniejsze predyspozycje ale predyspozycje zawsze można podnieść ciężką pracą, więc pracujcie zamiast nadawać!!!

katia7

Wysłany: 2009-12-16, 12:53   dziś wielki dzień

No więc dziś wielki dzień... szczerze boje się jak cholera, sama nie wiem jak podejść psychicznie do tego egzaminu, raz już nie zdałam , oblana na mieście , ale jeśli mam jakieś pretensje to wyłącznie do siebie ,,,, ojjj ,,, za mało mam chyba wiary w siebie , egzaminator był naprawdę ludzki. Egzamin o 16:30 Kraków, trzymajcie kciuki :roll:

katia7

Wysłany: 2009-12-16, 12:55   dziś wielki dzień

No więc dziś wielki dzień... szczerze boje się jak cholera, sama nie wiem jak podejść psychicznie do tego egzaminu, raz już nie zdałam , oblana na mieście , ale jeśli mam jakieś pretensje to wyłącznie do siebie ,,,, ojjj za mało mam chyba wiary w siebie , egzaminator był naprawdę ludzki. Egzamin o 16:30 Kraków, trzymajcie kciuki :roll:

katia7

Wysłany: 2009-12-16, 12:57   dziś wielki dzień

No więc dziś wielki dzień... szczerze boje się jak cholera, sama nie wiem jak podejść psychicznie do tego egzaminu, raz już nie zdałam , oblana na mieście , ale jeśli mam jakieś pretensje to wyłącznie do siebie ,,,, za mało mam chyba wiary w siebie , egzaminator był naprawdę ludzki. Egzamin o 16:30 Kraków, trzymajcie kciuki :roll:

katia7

Wysłany: 2009-12-16, 12:58   dziś wielki dzień

No więc dziś wielki dzień... szczerze boje się jak cholera, sama nie wiem jak podejść psychicznie do tego egzaminu, raz już nie zdałam , oblana na mieście , ale jeśli mam jakieś pretensje to wyłącznie do siebie , za mało mam chyba wiary w siebie , egzaminator był naprawdę ludzki. Egzamin o 16:30 Kraków, trzymajcie kciuki :roll:

katia7

Wysłany: 2009-12-16, 12:58   dziś wielki dzień

No więc dziś wielki dzień... szczerze boje się , sama nie wiem jak podejść psychicznie do tego egzaminu, to już drugi raz Egzamin o 16:30 Kraków, trzymajcie kciuki :roll:

katia7

Wysłany: 2009-12-16, 12:59   dziś wielki dzień

No więc dziś wielki dzień... Egzamin o 16:30 Kraków, trzymajcie kciuki :roll:

j4sik 

Wysłany: 2009-12-17, 21:17   

Katia7, skoro sie nie odzywasz to znaczy ze opijasz zdany egzamin? ;]

Seriel

Wysłany: 2010-02-18, 19:18   

Potwierdzę słowa wielokrotnie już widziane w tym temacie i dodam coś od siebie. Otóż najważniejszym jest pewne prowadzenie samochodu - tak naprawdę stres ograniczyć do minimum można, gdy sami jesteśmy przekonani, że nic nas nie zaskoczy i wszystko umiemy. Przynajmniej tak było ze mną - zdałem za drugim razem, dopiero gdy za kierownicą czułem się naprawdę pewnie. Swoją drogą można też ćwiczyć niektóre nawyki na tego typu symulatorach, choć nigdy nie odwzoruje to wiernie rzeczywistości : )

Baldi

Wysłany: 2010-03-29, 13:03   

Ja znam świetny sposób na zdanie prawka za 1 razem. :P ale pewnie wielu z was nie uwierzy a zarazem nie pochwali :)

Ja gdy zdawalem za 1 razem przed egzaminem wypilem pół szklanki wódki i zdalem bez problemu. :P to ze nie uda wam sie zdac za 1 razem to jedynie przyczyna stresu :P

Odpowiedz do tematu