M I E J S C E    N A    R E K L A M Ę

Forum Prawo Jazdy TopKrak
Testy na prawo jazdy, egzamin, nauka jazdy, jazdy doszkalające - forum prawo jazdy dla kierowców i OSK

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków - Koszykarska czy Balicka
Autor Wiadomość
Ugly 

Wysłany: 2010-09-06, 15:05   Kraków - Koszykarska czy Balicka

...
Ostatnio zmieniony przez Ugly 2012-02-18, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  

Ugly 

Wysłany: 2010-09-17, 15:05   

...
Ostatnio zmieniony przez Ugly 2012-02-18, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  

Kicia 

Wysłany: 2010-09-18, 19:00   

Na pewno, jednym z punktów "programu" jest skrzyżowanie ul Zapolskiej z Przybyszewskiego w Bronowicach, wiem bo mieszkam za rogiem i codziennie widzę kilka egzamincyjnych "L" na tym skrzyżowaniu.

Ugly 

Wysłany: 2010-09-18, 19:14   

...
Ostatnio zmieniony przez Ugly 2012-02-18, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  

Darek 
AUTO-TOP LD

Wysłany: 2010-09-19, 01:33   Balicka na plus

Witam
jeśli chodzi o porównanie Balicka-Koszykarska to jak zawsze są plusy i minusy ale z moich skromnych obserwacji wiecej plusów jest na korzyść Balickiej z racji mniej skomplikowanych tzw dużych skrzyżowań (rond)które najszęściej powodują że kursanci się gubią i mylą pasy co często prowadzi do wymuszenia pierwszeństwa, na trasach mord-balicka jest za to dużo skrzyżowań z sygnalizają ogólną S1 a jak wiemy lewo-skręt i zjazd z takiego skrzyżowania jest trudny technicznie dla osoby początkującej, jest również dużo dróg jedno-kierunkowch, wiec trzeba się wyczulić na znak droga jedno kierunkowa celem poprawnego ustawienia na końcu tej drogi... plusem balickiej jest to że wszystkie te skrzyżowania są podobne do siebie i jak kursant zna dobrze zasady jazdy na skrzyżowaniach to sobie poradzi natomiast w hucie są tzw skrzyżowania łamigłówki np.plac centralny itp który jest problematyczny dla kierowców ze stażem a co dopiero dla kursanta na egzaminie i to jeszcze pod wpływem tak dużego stresu... jeśli chodzi o najczęstsze "trasy" są to ulice: Balicka, Bronowicka ,Rydla do Azorów, Armii-Krajowej, Królewska ,plac Akcentowicza, Przybyszewskiego, Lea ,al Kijowska, Nawojki ,Lindego, na Błonie, Zarzecze, Podchorążych , Błażeja Czepca-Wyjazdowa, Piastowska itd, a gdzie jeszcze egzaminator pojedzie to najstarsi mędrcy z Tybetu nie wiedzą...(ja na tych trasach szkolę kursantów i jak narazie nie byli oni zaskoczeni niczym innymi)
pozdrawiam i życzę powodzenia na egzaminie!

PS.
dla osób chętnych które chcą zobaczyć przykładowe trasy egzaminacyjne wklejam link:
https://www.facebook.com/autotopld
Ostatnio zmieniony przez Darek 2013-11-27, 15:26, w całości zmieniany 3 razy  

Ugly 

Wysłany: 2010-09-19, 09:05   

...
Ostatnio zmieniony przez Ugly 2012-02-18, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  

szarik 

Wysłany: 2010-09-19, 16:15   

o widzę że ktoś tu pisze o balickiej!! jesteś instruktorem?? szukam własnie jakiegoś ośrodka co szkoli pod balicką bo większośc to huta a tu się mało kto specjalizuje... mogę poprosić o jakieś namiary na Ciebie?? no i co ma m zrobić ze sobą żeby się przenieść na jazdy do innej szkoły, jak zrobiłam kurs , może poradzisz co z dokumentami, bo na koszykarską już miałam jechać się na termin zapisać??

Darek 
AUTO-TOP LD

Wysłany: 2010-09-19, 19:04   

szarik napisał/a:
o widzę że ktoś tu pisze o balickiej!! jesteś instruktorem?? szukam własnie jakiegoś ośrodka co szkoli pod balicką bo większośc to huta a tu się mało kto specjalizuje... mogę poprosić o jakieś namiary na Ciebie?? no i co ma m zrobić ze sobą żeby się przenieść na jazdy do innej szkoły, jak zrobiłam kurs , może poradzisz co z dokumentami, bo na koszykarską już miałam jechać się na termin zapisać??

Jeżeli ukończyła Pani kurs Prawa Jazdy z wynikiem pozytywnym egzaminu wewnętrznego wystarczy iść na ul.Balicką 127 , ustalić termin i w tym czasie umówić się na jazdy przynosząc do OSK zaświadczenie o ustalonym terminie egzaminu. Jeżeli ktoś zdawał już na Koszykarskiej a chce zdawać na Balickiej wystarczy poprosić o przesłanie dokumentów z koszykarskiej na balicką ,to trwa około 1-2 dni(UWAGA:nie da się zabrać samemu papierów ponieważ obieg dokumentów jest wewnętrzny)
a jeśli chodzi o namiary podaję stronę www.auto-top.info.pl (509-136-323)
pozdrawiam

terumi

Wysłany: 2010-10-05, 15:19   

Pod kątem technicznym, faktycznie może być bardziej przejrzyście na Balickiej, tylko że masa jednokierunkowych... ale nieskromnie twierdze że jak się ktoś nauczył jeździć po Krakowie i jest przygotowany dobrze do egzaminu na koszykarskiej to wszędzie sobie poradzi :):)

JiM 
JiM

Wysłany: 2010-10-08, 01:51   

www.jim.prawojazdy.com.pl Azory

Carina 

Wysłany: 2010-11-26, 10:48   

Ja będę przenosić papiery z Tych,tam jest paranoja !!! Muszę tylko wykupić kilka godzin na tojocie i zapoznać się z terenem Balickiej. Wie ktoś może gdzie można wykupić tych kilka godzin??

Ugly 

Wysłany: 2010-11-26, 16:21   

...
Ostatnio zmieniony przez Ugly 2012-02-18, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  

szarik 

Wysłany: 2010-11-28, 14:16   

A ja skusiłam się po tym poście pana Darka, który mi odpowiedział bo jego post wydał mi sie taki "profesjonalny" :) no i rzeczywiscie było super! jazdy szybko mi mijały, to młody i sympatyczny instruktor i ma świetne podejście, super cierpliwie tłumaczy nauczyłam się podczas tych 5 godzin wszystkich cholernych lewoskrętów, jednokierunkowych i parkowania które było dla mnie najgorsze (koperta-bleeee) akurat teren udało mi się poznać idealnie, niczym mnie na egzaminie nie zaskoczył egzaminator i jest o niebo lepiej niż w hucie, dla mnie huta była okropne, jest taka przytłaczająca wielkością ulic, skrzyżowaniami, rondami, z każdej strony atakuje jakiś haczyk, zgadza się że jak się nauczysz to wszędzie pojedziesz ale to teraz już, bez stresu że ktoś CIę ocenia, że od niego zalezy czy dostaniesz prawo jazdy czy nie, pod tym względem Balicka jest dużo lepsza bo mniej stresująca jest okolica w której się zdaje i też lepiej ją poznałam dzięki Darkowi, dlatego ja zdecydowanie jestem ZA balicką i za instruktorem który mnie nauczył jeździć, teraz to huty sie też nie boję, ale na egzamin tylko bronowice!! Jedyny minus to taki że cięzko się do Pana Darka dostać, bo ma dużo kursantów więc radzę się z conajmniej tygodniowym wyprzedzeniem zapisywać.

capo

Wysłany: 2011-01-18, 00:13   

Balicką bardziej polecają bo uważają że wynik negatywny który otrzymują jest wynikiem zasłużonym .

Podstawiamy samochody na egzaminy na Koszykarską i na Balicką , zdarza mi się rozmawiać i wiem że średnia egzaminatorów to 3,2-3,8 pozytywów na 10 przeprowadzonych egzaminów na koszykarskiej, natomiast na balickiej 1,2-2 czyli o polowe słabiej zdają kandydaci na kierowców na Balickiej.

Sedno sprawy polega na tym że w hucie egzamin zakończy się wymuszeniem, nieustąpieniem pierwszeństwa, zajechaniem czy nawet zach. wobec sygnalizacji (tz. rażące naruszenie) bo tam mamy duże skrzyżowania i duży ruch ,a na Balickiej natomiast nie ma dużych prędkości ale dwukrotnie zmieniasz niewyznaczony pas omijając dziurę w jezdni lub na jednokierunkowej ze środka skręcasz w lewo i masz negatywa (tz. głupoty na które do tej pory nie zwracaliście uwagi).

AlanPalazola 

Wysłany: 2011-02-10, 09:28   Tramadol what is it?

Odpowiedz do tematu